Bilgisayar dünyasının hatıralarda kalan bölümüne ışık tutmaya çalışacak olan Bilgisayar Müzesi, hem bu dönem hakkında hiçbir bilgisi olmayanlara, hem de o günleri hatırlamak isteyenlere yönelik bir site olacaktır.

Bu mesaj yazıldığı sırada yüzün üzerinde bilgisayar ve oyun konsoluna sahip olan müzemiz, internet üzerinden sanal olarak gezilebileceği gibi, destekçi kuruluşların katkılarıyla, ülkemizde düzenlenen fuar ve organizasyonlarda fiziksel olarak, ziyaretçilerle buluşacaktır.

Tasarım çalışmaları henüz devam eden sitemizin sizin istek ve görüşlerinize göre düzenlenmesi için lütfen görüş ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşınız. Site tamamlayıncaya kadar, en son haber ve gelişmeleri bu weblog’dan duyurmayı uygun gördük.. Umarız sizlerinde katkılarıyla, bizden sonraki nesillere güzel bir kaynak bırakmanın mutluluğunu hep beraber yaşarız.

Gökhan Sönmez
twitter

 

5 Comments

 1. merhabalar sitebiz süper butun eskı aterıler canlanmıs durumda eskı aterılerın yerını zaten hıb bır sey tutamaz sun ps3 xbox 360 wii gibi konsollarım olmasına ragmen gene en zevk alarak oynadıgım neo geo cd dreamcast ve nintendo 64 konsolumdur

 2. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı öncelikle teşekkür ederiz. Sitemiz aslında henüz yayına geçmedi. Şu anda görmüş olduğunuz sayfalar sadece siteyi canlı tutmak için yapılmış, günlükten ibaret. Projeyi tamamladığımızda, tüm cihazlarla ilgili bilgiler, dönemine ait notlar, sizlerin görüşleri sayfalarda yer alacak…Bir nevi o cihazların hikayeleri ve sizin anılarınız sayfalarda canlanacak…İlginiz için tekrar teşekkürler.

 3. Merhaba 80 li yıllardan kalma TA marka eski bir bilgisayarım var. Bunu nasıl değerlendirebilirim. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Haydar Akyol

 4. Vay be, tesadüfen buldum siteyi ve neden şimdiye kadar görmemişim diye düşünürken arşivinize baktım ve aslında size bir Sega Saturn gönderdiğimi (bozuktu gerçi) hatırladım 😀 Merak ettim benim rahmetli bozuk mu hala yoksa yaptırabildiniz mi? (Herhalde siyah olan saturn olması lazım)

  Ayrıca arşivinizi bir fuarda yada müzede görmeyi çoook isterdim, inşallah öyle bir organizasyon yaparsınız.

 5. İlginiz İçin Çok teşekkürler

  Koleksiyondaki ilk Sega Saturn’ü siz hediye etmiştiniz. Yolladığınız cihazın kasası oldukça temiz ve sağlamdı, daha sonra kasası sorunlu bir başka Saturn ile sizinkini birleştirerek, sağlam bir Saturn elde ettik.
  Koleksiyonun tamamının sergilenmesi şimdilik pek mümkün değil gibi. Ama yılda 1 defa düzenlenen 7DX-party toplantılarında sergiliyor, ya da teknoseyir gibi programlarda, ilgi duyanlara sunuyoruz. Umarım ilerde hepsini sergileme şansını yakalarız.
  İlginiz için tekrar teşekkürler.. Trabzon’a sevgiler, saygılar…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.