Commodore MAX Machine Koleksiyonumuzda

Commodore’un nadir bilgisayarlarından biri olan Max Machine bilgisayar müzesi koleksiyonuna eklendi. Bu nadir ve önemli bilgisayarı bilgisayar müzesi koleksiyonumuza hediye eden Arda Karaduman’a çok teşekkür ederiz.

Commodore’un Japonya pazarı için hazırlamış olduğu bilgisayar, ZX Spectrum gibi Membrane klavye yapısına sahip olmasıyla ilk bakışta diğer bir çok commodore bilgisayarından ayrılıyor (commodore C116’da membrane klavyeye sahiptir) . İç yapı olarak,  Commodore 64’ün güzel özelliklerinin bir kısmını almış ve SID ses çipine sahip olmasına rağmen,  2K’lık RAM’ı ile bir hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Japonya’da dahi yeterince satılamayan bilgisayar, günümüzün nadir bilgisayarları arasında sayılmaktadır.

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir cevap yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>