IBM PS/2 L40 SX Dizüstü

IBM’in 3. nesil bilgisayar serisi PS/2’ler çok ilgi çekmiş olsa da, dizüstü olarak satışa sunulduğu dikkatlerden kaçmıştır. 1991 Mart ayında satışa sunulan IBM PS/2 L40 SX dizüstü bilgisayarları 80386 işlemcisiyle, masaüstü özelliklerini dizüstünde sunmayı hedeflemiş ve yıllarca başarıyla kullanılmıştır. IBM’in bu modeli  dizüstülerin evrimini gözlere sermek üzere bilgisayarmuzemize eklenmiştir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments »

 
  • FATİH ÇAVUŞ dedi ki:

    IBM Bütün modellerinin görüntüsü neden bukadar kaba?

  • gokhan dedi ki:

    IBM ilk işlemci ve bilgisayar üreticilerinden ve o dönemde görsel tarasımdan çok, cihazların işlevleri önemliydi. Bilgisayarın son kullanıcı için üretilmediği, üretimin kısıtlı ve iş alanına yönelik olduğu dönemdeki cihazlar genelde bu şekilde kaba. Firmanın isminin International Business Machines olduğunuda unutmamak gerek.

 

Bir cevap yazın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>