Commodore PC I

Commodore PC IBilgisayar müzemizde dikkat ederseniz PC’lere pek yer vermemeye çalışıyoruz. Bunun başlıca sebebi, bir çok PC’nin anlatacak hikayesinin bulunmaması, bilgisayar dünyası açısından önemi olmamasıdır. Bir koleksiyondan çok bir bilgisayar müzesi yaklaşımı içerisinde olduğumuzdan, daha çok ilk örnekleri ya da özel bir hikayesi, farklılığı olan bilgisayarlara yer vermeye çalışmaktayız.

Commodore PC I’de bunlardan bir tanesi. Genelde Commodore64 ve Amiga ile anılan commodore firmasının ürettiği bu IBM uyumlu bilgisayar geçtiğimiz günlerde sayın F. Kerem Koldere’nin (DevilisH) katkılarıyla müzemize katılmış oldu. 4.77MHz 8088 işlemciye sahip bu bilgisayarla birlikte, monitörüde çok temiz ve sağlam olarak elimize ulaştı. Hatta genelde kargo ücretlerini karşılıyor olsakta, kargo ücretini bile cebinden karşılayan Kerem Koldere’ye çok teşekkür ederiz.

Sistemin tek eksiği olan Klavyesini yine koleksiyonumuza birçok katkısı olan İbrahim Karağaç bularak, sistemi tamamlamımıza büyük katkı sağladı. Her iki arkadaşımızada çok teşekkür ederiz…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.