IntelliVision 2 ve Genişleme Birimleri

Intellivision

80’li yılların en bilinen oyun sistemlerinden biride Mattel’in Intellivision sistemidir. Atari, collecovision, Intellivision bir döneme damgasını vuran oyun konsollarıdır (bugünün xbox, PS3 ve Wii’si gibi). Intellivision’ın başarılı olan ilk sürümü, koleksiyona yeni kattığımız Intellivision II’de daha derli toplu bir hale getirilmiş ve daha önce içinde yer alan güç adaptörü dışa taşınmıştır. Adaptörünün standart özellikler taşımaması sebebiyle Intellivision II kullanıcıları oldukça fazla sorun yaşasalarda, yeni tasarım oyun severlerin ilgisini çekmiş, sistem için geliştirilen yeni çevre birimleri oldukça beğeni kazanmıştır. Tüm bunlara rağmen, ABD oyun sektöründe yaşanan büyük kriz (Game Crash) tüm oyun konsollarını olduğu gibi Intellivision’ı da etkilemiştir. Yeni oyunlar geliştirmek için alınan onlarca yazılım geliştirici, krizin etkileriyle işten çıkarılmış, Intellivision için duyurulan ve dikkat çeken birçok genişleme birimi, yaygınlaşmadan, yok olup gitmiştir. Mattel Electronics bu krizden ilk etkilenen büyük firma olarak bir süre sonra iflas etmiştir.

Koleksiyona kattığımız ürünler ve özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi detay sayfasındadır..

INTELLIVISION II (1983)

Intellivision
Intellivision
Intellivision
Intellivision
Intellivision

INTELLIVISION SYSTEM CHANGER:

80’li yılların en popüler oyun konsollarından Atari 2600 oyunlarını Intellivision oyun konsolunda oynayabilmenizi sağlayan genişleme birimidir. Birim Atari 2600 oyunlarını kabul etmekle birlikte, Atari2600 oyun kolları içinde portlara sahiptir.
Intellivision System Changer
Intellivision System Changer
Intellivision System Changer

INTELLIVOICE (Ses Modülü)
80’li yıllarda insan sesinin dijital olarak üretilmesi, herkesin ilgisini çeken bir konuydu. Intellivision konsollarında insan sesi elde etmeyi sağlayan bu arabirimle, bazı oyunlarda insan sesi duymak mümkün olabiliyordu. Sınırlı RAM nedeniyle kısada olsa insan sesini duymak, birçok oyuncuyu heycanlandırıcı etki oluşturuyordu.

IntelliVoice

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.