Atari Stacy Taşınabilir Bilgisayar Koleksiyona Eklendi.

Stacy, Atari’nin yıllarca hayalini kurduğu taşınabilir bilgisayar projesinin meyvası olarak 1989 yılında satışa sunuldu. Atari’nin başarılı Atari ST serisi yeteneklerini monochrome ekran ve sabit disk ünitesiyle sunan cihaz dönemin en dikkat çekici bilgisayarlarından biri olarak tarihte yerini almıştır. Yaklaşık 7.5kg ağırlık ve uzun süre bağımsız çalışmasını sağlayacak pil ünitesinden mahrum olan bu cihaz, Apple’ın Macintosh Portable bilgisayarıyla ciddi bir rekabete girmiştir. Macintosh portable’ın, Stacy’den 3 kat daha pahalı olması nedeniyle, Stacy’de Mac emulasyonu yapmanın oldukça popüler olduğunuda unutmadan ekleyelim…
Böylece Atari ailesininde önemli cihazları neredeyse tamamlanmış olduk.(Stacy’den sonra çıkan ve çok nadir bir ürün olan ST Book’u koleksiyona kattık, ama henüz ülkemize ulaşmadı…Atari 800 ve TT030 ile Atari ailesi ürünlerini tamamlamış olacağız…)

(Thanks Marcos Gomez from Netherland – Ik dank u zeer voor het meedoen met de Marcos Gomez (Netherland) computer museum.)

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.