BBC Micro

BBC Micro

1980’li yıllarda özellikle İngiltere’de çok büyük başarıya ulaşan ve Acorn firması tarafından  British Broadcasting Corporation (BBC) için geliştirilen, microbilgisayarlardan biri, bugün koleksiyonumuza katıldı.

80’li yıllarda ülkemizde de satışa sunulan, birçok eğitim kuruluşu tarafından kullanılan BBC bilgisayarı, koleksiyonun ilk gününden beri sahip olmak istediğimiz microbilgisayarların başında geliyordu. Araştırmalarımıza rağmen, bir türlü ulaşamadığımız bu bilgisayara arayışımızın farkında olan Sayın Dr. Onur İlkorur’un, katkısıyla ulaşmış olduk. Bilgisayar Müzesi sitesine şimdiye kadar en çok katkıda bulunan kişilerden biri olan Dr. Onur İlkorur’a bir kez daha çok teşekkür ederiz. Bilgisayarın teslim alınmasında lojistik desteğinden dolayı Sayın Özkan Ocaklı’ya çok teşekkür ederiz.

Şimdi sıra bu bilgisayarı kullanmış, deneyimleri olan ve bize bilgi verebilecek, anıları canlandıracak kişilere ulaşmakta. Eğer bu bilgisayarı kullanmışsanız, deneyimleriniz, anılarınız varsa lütfen bizimle bağlantıya geçiniz. Koleksiyonumuzdaki diğer bilgisayar ve oyun konsollarıyla ilgili desteğinizide bekliyoruz..

Acorn BBC Bilgisayarları

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.